bilgi

Bursa Varis Tedavisi

Varis İçin Hangi Bölüme veya Doktora Gitmeliyim?

Varis tedavisi, konusunda uzman ve tecrübeli Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı hekimlere muayene olarak gerekli tetkik ve değerlendirme neticesinde tedavisi yapılabilen bir hastalıktır. Bölüm olarak varis hastalığına Kalp ve Damar Cerrahisi bakmaktadır.

Varis Hastalığı Kendini Nasıl Belli Eder?

Varis belirtileri nelerdir sorusu en çok sorulan sorulardan biri olmakla birlikte şöyle özetleyebiliriz,

Bazen bacaklarda herhangi bir aktivite olmadan görülebildiği gibi, yürüyüş, spor veya yoğun efor sonrası bacaklarınızda ağrı, yorgunluk ve ağırlık hissi varis bulguları arasında olup;

  • Bacakta yoğun şekilde kılcal damarlar oluşmaya başladıysa,
  • Bacaklarda kıvrıntılı ciltten kabarık variköz yapılar görülebilir.
  • Ayak bileklerinde hafif hafif mor lekeler oluşması ve şişlik görüyorsanız,
  • Bacak bölgesindeki ciltte kızarıklık, kaşıntı ve kuruluk olmaya başlıyorsa,
  • Bacaklarda uyuşukluk ve karıncalanma hissi oluyorsa ve zaman zaman da huzursuz bacak sendromu yaşıyorsanız varis belirtilerini yaşıyorsunuz demektir.

Bu belirtilerin hepsi aynı anda kendini göstermeyeceği gibi bazıları da tanı için yeterli olabilmektedir.

Bursa Varis Tedavisi  

Bursa Varis Doktorları 

Bursa içinde varis tedavisi uygulayan doktorlar veya hastaneler araştırıldığında aslında çokça seçeneğin karşınıza çıktığını göreceksiniz. Aslında tedaviye başlangıç aşamasının ilk adımı olan hekim ve tedavi yeri seçme adımını tamamlamak adına bazı soruları kafanızda netleştirmeniz de gerekmektedir. Bunlar;

  • Varis tedavisi için Bursa’da hangi hekimi seçmeliyim?
  • Seçeceğim klinik Bursa’da mı?
  • Ulaşım ve/veya konaklama yerlerine yakınlığı açısından uygun mu?
  • Hekimin özgeçmişi ve tecrübesi nasıldır?

Gibi soruların cevabını mutlaka aramalı ve tedavi başlangıcına adım atmalısınız.

Varis Muayenesi Nasıl Yapılır?

Varis muayenesi, yapılacak tedavi yöntemini de belirlemek için Doppler inceleme ile yapılmaktadır.  Doppler uygulaması esnasında hasta ayakta durur ve herhangi bir ağrı, sızı hissetmez. Bu inceleme damar yapısı ve varis yoğunluğu hakkında hekime detaylı bulgular sağlar.

Varisler İyileşir mi? Tamamen Geçer mi?

Eğer varis hastalığınızın kendi kendine geçmesini bekliyorsanız bu sorunuza yanıtımız kesinlikle “Hayır, İyileşmez” olacaktır. Aksine ilerleme de gösterecektir.

Tıbbi tedavi yöntemi ile uygun tedavi şekli de uygulanarak varislerden kurtulmak mümkündür. Burada önemli olan husus doğru tanı ve doğru haritalama ile varisli bölgenin temeline yönelik bir tedavi ile süreci başlatmak ve yine doğru zamanda sonlandırmaktır. Böylelikle varis tedavisi başarılı olur ve varislerin tekrarlama ihtimali en aza indirilir.  Yani varislerinizle, bacak ağrılarınızla ve sizi rahatsız edecek kötü bir görünümle yaşamak kaderiniz olmaz.

Bursa Dışından Varis Tedavisi İçin Ne Yapabilirim?

Eğer ikamet ettiğiniz nahiye, ilçe veya şehirde varis tedavisi için başvurabileceğiniz bir sağlık birimi ya da klinik yoksa yapmanız gereken size en yakın diğer seçenekleri sorgulamak olacaktır. Örneğin Bursa Karacabey ilçesinde varis hastalığı yaşayan biri muayene ve tedavi için Bursa merkezini tercih edebilir, hatta yol güzergahı da dikkate alındığında Bursa’ya girişte daha yakın olabilecek Merkez-Nilüfer ilçesi tercih edilebilir.

İnegöl Varis Tedavisi

İnegöl ilçemizin Bursa merkezine yakınlığı da göz önüne alındığında İnegöl’deki varis hastalarının tedavi amacıyla Bursa’ya gelebilmeleri mümkün olmaktadır. Hatta kliniğimizde İnegöl’den gelmekte olan çok sayıda hastamız olduğunu da belirtmek isteriz.

Sizler de ameliyatsız modern yöntemlerle varislerinizden kurtulmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir.

                                                   

Hasta Memnuniyeti Bizler İçin En Önemli Husustur

Mesut EKİCİ
Mesut EKİCİ

Eşimin uzun yıllardır yaşadığı varis rahatsızlığı için araştırmamız sonunda Yunus bey e ulaştık . Yaklaşık iki aylık tedavi sonunda çok başarılı sonuç aldık. Yunus bey ve ekibini tercih ederek çok doğru bir karar verdiğimizi gördük. Yunus bey ve ekibine ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Ömer Çığırtaş
Ömer Çığırtaş

Çok memnun kaldık , varis tedavisi için gitmiştik. Doktor bey ve çalışanlar çok ilgili ve güleryüzlüydüler. Tavsiye ederim.

Abdullah Kaçar
Abdullah Kaçar

Dr Yunus Keser Hocam varis tedavisinde bir numara kendisine çok teşekkür ederim

Meltem Fidan
Meltem Fidan

Yunus bey varis tedavisinde oldukça başarılı işini titizlikle ve duyarlılıkla yapan nadir hekimlerden. Varisi olan herkese tavsiye ediyorum.

Zülkif Yılmaz
Zülkif Yılmaz

Varislerlmden kurtardınız beni Allah razı olsun varisi olanlara kesinlikle tavsiye ederim

EmirReha Gümülügil
EmirReha Gümülügil

Yunus hocam işinde uzman tüm ön yargılarınızı bırakarak gönül rahatlığı ile gidebilirseniz. Uzun yıllar parmak büyüklüğünde varislerim vardı artık kurtuldum. Hocamız bıkmadan her seferinde ilk seansmış gibi özenli ve titiz bir şekilde uygulama yaptı fazla fazla çaba ve emek harcadı Allah razı olsun

DETAYLI BİLGİ TALEP EDİN


Varis tedavisinde doğru adres!

Bilgi ve Randevu İçin: 0541 207 22 95

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

bizi arayın
Öncesi
Sonrası

Sizi Arayalım

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi