bilgi

Büyük Boy Kalın Varis

Büyük boy varisler genellikle cilt yüzeyinden bariz çıkıntı yapan, çapları 3 mm üstünde, kıvrımlı variköz ven genişlemeleridir. Yapısal ve fonksiyonel bozukluk olan varis hastalığı tedavi edilmesi gerekli olan bir sağlık sorunudur. Bu sağlık probleminin tedavi edilmemesi halinde ilerleyen dönemde, klinik sonuçları ağır şekilde ortaya çıkabilir. Bu nedenle varis hastlığından, sadece estetik nedenli bir sorun olarak bahsedilemez.

Büyük boy varislerin tedavisinde kullanılan yöntemler

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle varis tedavisinde varisli damarın içine bir katater yerleştirilir. Daha sonra bu damarın içine lazer fiberi gönderilir. Gönderilen lazer fiberine verilen lazer enerjisi damar içini yakarak damarın büzüşerek kapanmasını sağlar.

Köpük Tedavisi

Büyük boy varis tedavisinde varisli damarlara köpük tedavisi yapılır. Köpük tedavisi büyük varis tedavisinde asıl tedavi yapıldıktan sonra aynı seansta dıştan görünen büyük varislerin tedavisinde yardımcı araç olarak kullanılır. Köpük tedavisinde de amaç varislerin içinin ilaç yardımıyla yakılarak kapatılmasıdır. Böylece tedavi tam ve eksiksiz biçimde yapılmış olur.

Ayrıca büyük boy varisler çoğu zaman dışarıdan cilt yüzeyinden görülemezler. Bu tür varis hastalarında bazen klinik olarak yakınma olmayabilir. Ancak yinede büyük boy varislerin her şekilde tedavi edilmesi gereklidir. Çünkü bu hastalıkta bacakta bulunan safen toplardamarında kapak yetmezliği oluşmuş ve kirli kanı taşıma foksiyonu bozulmuştur. Tedavi edilmeden önce varis tipi durumu ve şiddeti muayene ve doppler ultrason yoluyla tespit edilir.

Bu varisin tedavisi için kliniğimizde genellikle skleroterapi ve diğer yöntemler başarılı olarak uygulanmaktadır.

Varis tedavisinde doğru adres!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi