bilgi

Orta Boy Varis

Retiküler venöz(Orta boy varis) yapılar olarakta adlandırılan ve çapı 2- 3 mm arasında değişen, ciltte hafif çıkıntı yapan, küçük ve kıvrımlı, genişlemiş venöz yapılardır.

Orta boy varisler cilt üzerinde kabarık görünümü olan ven genişlemeleridir. Çoğu zaman mor veya koyu yeşil renkte alırlar. Damar yapısı kıvrımlı bir şekilde ve estetik bakımdan hoş olmayan görüntüye neden olurlar.

Retiküler orta boy varisler genellikle dizlerin arkasında ortaya çıkarlar ve çevredeki kılcal varislerle de bağlantı kurarlar. Çoğu varis hastasında görülen varis türüdür. Hastalar bazen hiç yakınmazlarken, bazı varis hastalarında ciddi belirti ve şikayetler görülür. Varise bağlı olarak ağrı, yorgunluk, bacakta gerginlik ve yanma şikayetleri bulunabilir.

Orta boy varislerin teşhisi

Varis tedavisine geçilmeden önce mutlaka altta yatan neden araştırılmalıdır. Varise neden olan olay muayene ve renkli doppler ultrason eşliğinden yapılacak değerlendirme ile tespit edilir ve gerekl teşhis konulur.

Orta boy varislerin tedavisi

Orta boy varis tedavisi, hızlı ve konforlu bir şekilde kliniğimizde teşhis ve tedavisi, gerekli muayene ve değerlendirme sonucunda yapılmaktadır. Köpük tedavisi ile orta boy varislerin tamamen giderilmesi her zaman mümkündür. Ancak bazen birden fazla tedavi seansı gerektirebilir. Orta boy varis tedavisi köpük tedavisi ya da skleroterapi ile başarılı olarak yapılması mümkündür.

Kılcal varis ile ilgili yazımız için tıklayabilirsiniz.

Büyük varis ile ilgili yazımız için tıklayabilirsiniz.

Instagram sayfamıza gitmek için tıklayınız. 

Varis tedavisinde doğru adres!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

 

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi