bilgi

HEMANJİOM (DAMAR BENİ) TEDAVİSİ

Bebeklerde hemanjiom tedavisi için; öncelikle hangi tür hemanjiom olduğunu tespit edilir ve uygun tedavi şekline karar verilir.

Hemanjiom büyüklüğü ve bulunduğu yer göz önüne alınarak lazer, köpük, infrared ve radyofrekans yöntemlerinden biri tercih edilir. Hangi yöntemin kullanılacağı hemanjiomun evresine, bulunduğu yere göre farklılık göstermektedir. Ameliyatsız hemanjiom tedavisi yukarıda bahsi geçen hangi uygulama ile yapılırsa yapılsın seanslar halinde gerçekleşmektedir. Hemanjiomun tamamen iyileşerek bölgedeki kitlenin yok olması zaman almaktadır.

Hemanjiom tedavisi öncesi ve sonrası kıyaslama görselidir. Sol tarafta tedavi yapılmadan önceki hali yer almaktadır. Sağ tarafta ise tedavi sonrası halidir ve alında artık damar beni yoktur.

Skleroterapi tedavisinde: Hemanjiom tedavisinde farkı anında görebileceğiniz etkili bir tedavi yöntemidir. Hemanjiomun durumuna göre seanslarla bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Burada yayılma eğilime giren ilaç damarların içinde yayılarak hemanjiomlu kitleyi besleyen damarlar ortadan kaldırır. Ayrıca hemanjiomlu kavernöz yapılar tromboze edilerek ortadan kaldırılır.

Köpük skleroterpisi: Skleroterapide kullanılan maddenin köpürtülerek damara verilmesidir. Köpüklü maddenin hemanjiomlu damarlara enjeksiyon edilmesiyle ortaya çıkan damar benleri yok edilir.

Lazerle Hemanjiom Tedavisi:

Daha çok yüzeysel hemanjiomlar için kullanılır. Cihazdan gönderilen ışınlar doğrudan hemanjiomlu bölgeye uygulanmaktadır. Burada ısınmaya başlayan lazer ışınları yüksek ısıda hemanjiomlu alanda tahribata yol açar. Belirli aralıklarla seanslar uygulandıkça hemanjiomlu alan tamamen yok olur. Hastalığın yaygınlığına göre bir kaç seans sürebilir.

Damarların bir araya toplanması sonucu oluşan ve çocuklarda sık görülen damarsal bir hastalık olan HEMANJİOM TEDAVİSİ kliniğimizde başarılı olarak yapılmaktadır.

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

FACEBOOK SAYFAMIZI ZİYARET EDİN

SORU-CEVAP

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi