bilgi

İlaçla Hemanjiom Tedavisi

İlaçla hemanjiom tedavisi

Damar beni ya da tıbbi tanımlamayla hemanjiomlar, damarların yoğun bir yumak yapması sonucu ortaya çıkan ve genellikle doğuştan olan bir klinik tablodur. Tedaviye karar vermeden önce bir süre hasta izlenmelidir. Çünkü bu damar yumakları bazen hiç değişmeden kalmakta, bazen kendiliğinden gerilemekte veya büyümektedir. Hemanjiom tedavi yöntemlerinden biriside ilaç tedavisidir.

Propranolol Hemanjiom Tedavisi

Çocuğun ilk bir yaşında vücutta salgılanan “damar geliştirici faktör” yüksektir. Hemanjiomun ilerlemesi, büyümesi veya genişlemesinde bu damar geliştirici faktörün etkisi bulunmaktadır.

Hemanjiomun tedavisinde beta bloker grubundan ve etki maddesi propranolol olan ilaç kullanılmaktadır.

Propranolol dozu yakın takiple uzman hekim tarafından belirlenir.

Hemanjiom tedavisinde ayrıca kortikosteroidler, interferon alfa 2a, embolizasyon, beta bloker (propronalol)  tedavisi ve radyoterapi gibi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

ilaçla hemanjiom tedavisi
RESMİ TIKLAYIN
DOKTORUMUZA SORUN

SORU-CEVAP

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi