bilgi

Varis Tedavi Fiyatları 2023

Varis Tedavi Fiyatları 2023

Güncel varis tedavisi fiyatları varis hastalarınca araştırılan konuların başını çekmekte. Kliniğimize ulaşan hastalarımız gerek web sitemiz üzerinden, gerekse sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere varis tedavi ücretlerini sıkça sormaktalar.

Konuyu aydınlatmak adına bu yazıyı kaleme alarak varis tedavi fiyatlarını araştıran kişilere bu yazımızda bazı önemli hususları 2023 yılında güncel şekli ile ele almak istedik. Varisler kişiye özeldir, yani herkeste aynı varis oluşmaz. Damar yapısı farklı olabilir, varis yoğunluğu da farklı olabilmektedir. Yani standart bir ücret şudur diyebilmek maalesef ki çok zordur. Dolayısıyla varis tedavisi fiyatlarını belirleyebilmenin ilk yolu ilgili uzman hekim tarafından öncelikle detaylı muayene ve tetkik yapılmasıdır. Bu detaylı tetkikler arasında birçok bulguya bakılmakta olup bunların başında doppler ultrasonografi, hasta öyküsü ve detaylı damar yapısı incelemesi gelmektedir. Ortaya çıkan klinik tablo neticesinde de varisleri olan ve tedavi olmak isteyen hastaya hekim tarafından seçilen varis tedavisi yöntemi  ve tedavinin süreceği zaman aralığı bildirilmektedir. Bu süreyi varis tedavisi seansları olarak da adlandırabiliriz.

Varis Tedavi Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Varis tedavisi fiyatları tespit edilirken bazı hususlar önem arz etmektedir. Bunlar;

  • Kullanılacak ilacın içeriği,
  • Tedavi seans süresi,
  • Damar yapısı ve hastanın varis yoğunluğu gibi bazı hususlar tedavi süre ve fiyatını etkileyebilecektir.

 

Kılcal varis ile ilerlemiş varis tedavisi fiyatları farklı mı?

Kılcal Varis Tedavi Fiyatları

Varis tedavisi fiyatlarını etkileyen unsurların başında hastanın damar yapısı, varis yoğunluğu, varislerin yaygınlığı, varis derinliği gibi önemli etmenlere atıfta bulunmuştuk. Varis tedavisi fiyatları genellikle farklılık göstermese de kılcal varisler gerek ayrılacak zaman, gerekse ince bir çalışma gerektiğinden tedavi aşamasında daha fazla seans alabilmektedir. Belirlenecek fiyatta yapılacak muayene ve tetkik sonra belli olacaktır.

 

2023 Yılı Varis Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Varis Köpük Tedavisi Ücreti

Yukarıda bahsettiğimiz hususları değerlendirdiğimizde varis tedavi fiyatları hasta muayene ve değerlendirmesi yapılmadan belirlenememektedir. Çok az olan varisler ile yoğun ve yaygın olarak bulunan varislerin tedavisinde arada fiyat farkı bulunabilmektedir. Dolayısı ile her zaman öneride bulunduğumuz konuya tekrar vurgu yaparak yazımızı sonlandırıyoruz, erken tanı her zaman iyidir, en doğru atılacak adımdır. Hem sağlık hem de maliyet açısından varis belirtilerinizi gördüğünüz andan itibaren tedaviye başladığınızda hem süreden hem de varis tedavi fiyatlarından tasarruf sağlamış olacaksınız.

Bu makale ile ilgili soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.


SORU-CEVAP


ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi