bilgi

KILCAL VARİS TEDAVİSİ

Bacaklar ve göz görülür bir şekilde kılcal varisler mevcut. Kılcal varis tedavisi

Kılcal varis tedavisi kliniklerine başvuran kişilerin yaklaşık yarısı kılcal varis şikayetiyle gelirler ve sorun temelde kozmetiktir.

Oluşan görüntü rahatsızlığı hem kişinin sosyal yaşamını etkileyebilir hem de bazen, allta yatan önemli bir venöz yetmezliğin habercisi olabilir.

Kılcal varislerin yaklaşık %40 ında, renkli doppler ultrasonla yüzeyel ven yetmezliği saptanabilir. Kılcal varisler daha çok bacağın dış yan kısmı ile diz çevresindedir ve dikkatle bakıldığında orta boy yeşil varislerle birliktedir.

Lateral subdermik venöz plexus (LSVP) adı verilen bu varisler, doğumda devre dışı kalan, anne karnında kullandığımız toplardamarlardır. Bu kalıntı, bazı kişilerde ergenlik döneminde aktive olarak bu tür kılcal varisleri oluşturmaktadır.

Kılcal varis hastalarında, altta yatan bir venöz yetmezlik olup olmadığı araştırılmalıdır. Kılcal varislerde en etkili ve hasta için en konforlu tedavi mikroskleroterapidir. Skleroterapi ile hem kılcal varisler hem de onlara eşlik eden yeşil renkli “retiküler” varisler kolayca tedavi edilebilir.

Skleroterapi, laser ve kamuflaj makyaj yöntemleri ile tedavi edilir. Kılcal damar varisleri için ameliyat gerekmez.  Kılcal damar tedavisi için randevu alın.

Yüzde Kılcal Varis Tedavisi sayfamıza gitmek için tıklayınız

Instagram adresimiz üzerinden bize mesaj gönderebilirsiniz.

Varis tedavisinde doğru adres!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

SORU-CEVAP

Randevu Al
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi