bilgi

TRANSDERMAL KILCAL VARİS LAZER TEDAVİSİ

Transdermal lazer tedavisi kılcal varislerde, skleroterapi dışında yaygın olarak kullanılan bir başka yöntemdir. Bu yöntemde, cilt yüzeyinden lazer ışını gönderilerek ciltteki kılcal varisler yakılır. Lazer dışında radyofrekans ve mikrodalga gibi yöntemlerle de transdermal tedaviler yapılabilir. Ancak bu yöntemlerde, cilde çok sayıda iğne batırmak gerekir.

transdermal lazer tedavisi kılcal varis damarlı bir cilt

Bu tedavilerin amacı, kılcal varisleri cilt yüzeyinden yakarak azaltmaktır. Bunun için en sık kullanılan yöntemler lazer, radyofrekans ve mikrodalgadır.

“Transdermal lazer” ile büyük varis tedavisinde kullanılan “endovenöz lazer” sıklıkla karıştırılır. Yüzeyden gönderilen lazer ışını ciltten geçerek kılcal varislere ulaşır ve onları yakarak tahrip eder. Lazer genel olarak, cildin ince olduğu yüz bölgesinde daha başarılıdır. Bacakta ise, ten rengi açık ve kılcal varisleri çok küçük olan hastalarda daha etkili olur.

Transdermal tedaviler, mikroskleroterapiye uygun olmayan ya da bu tedavi sonrasında geride kalan çok ince kılcal varisler için daha uygundur.

Lazer, radyofrekans ve mikrodalga yöntemlerinin hepsi, kılcal varislerle beraber cildi de bir miktar yakabilir. Bu nedenle, işlem sırasında ağrıya ve ciltte bazı yan etkilere neden olabilirler.

Varis tedavisi ile ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız.

Varis tedavisinde doğru adres!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi