bilgi

VARİS TEDAVİSİ

Kliniğimizde Ameliyatsız, Dikişsiz, Kılcal, Orta ve Büyük boy VARİS TEDAVİSİ modern yöntemlerle başarılı olarak yapılmaktadır.

Boyutu, tipi ve yaygınlığına göre modern ve çağdaş bilimsel yöntemlerle varis tedavisi kliniğimizde başarılı olarak yapılmaktadır.

Varis tedavisinde  amaç, olası komplikasyonları önlemek, şikayetleri gidermek ve kötü görünümün düzeltilmesidir.

Varislerden kaynaklanan bacak ağrısı, damarlarda oluşan kan pıhtısı, cilt bozukluğu, ayak bileklerinde morarma söz konusu ise en uygun varis tedavi yöntemi olarak ameliyatsız yöntem önerilecektir.

Belirtileri çok az ve fazla rahatsızlık vermiyor ise, varislerden kaynaklanan akut veya ileriki yaşamda hayat kısıtlılığına yol açan komplikasyonların önlenmesi için tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanının önerilerini alınız.

Varislerden kaynaklanan ağrı, sızlama ya da benzer şikayetler söz konusu değilse bile, olası komplikasyonların önlenmesi ve kötü görünümden dolayı konunun uzmanı tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı tarafından tedavisi düzenlenmelidir.

Cerrahi yöntemlerle varis tedavisindeki amaç sorunlu damarın tahrip edilmesidir. Damarların yok edilmesi herhangi bir soruna neden olmaz.  Kan başka damarlardan akışına devam eder.

Kozmetik ve/veya tedavi amaçlı varis tedavisi;  lazer, radyofrekans, damar içine köpüklü veya köpüksüz madde enjeksiyonu ile yapılabilmektedir.

Venöz yetmezlik kirli kanın bacaklarda birikmesine yol açarak hem varisleri oluşturur hem de ağrı, yanma, kramp, şişme ve kaşınma gibi şikayetlere yol açar. Bu şikayetlerin giderilebilmesi ve varislerin de kalıcı olarak yok edilebilmesi için, önce venöz yetmezlik tedavi edilmelidir.

AMELİYATSIZ VE AMELİYATLI VARİS TEDAVİSİ ARASINDAKİ FARKLAR

AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİSİ

  • Ameliyatsız varis tedavisi hijyenik klinik ortamda, sağlıklı ve rahat bir şekilde uygulanabilmektedir.
  • Ameliyatsız varis tedavisi yöntemi uygulandığı zaman, kişide müdahale ile ilgili herhangi bir iz kalmaz.
  • Ameliyatsız tedavi yöntemi uygulandığı takdirde, aynı gün içerisinde hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Ameliyatsız yöntemde gerek bölgesel, gerekse genel anestezi gerekmemektedir
  • Ameliyatsız tedavi yönteminin, herhangi bir sınırlaması bulunmamaktadır.
  • Şeker ve hipertansiyon gibi rahatsızlıklara sahip olmanız, ameliyatsız yöntemlerin uygulanmasını engellememektedir.

AMELİYAT İLE VARİS TEDAVİSİ

  • Ameliyatlı tedavi yönteminin ameliyathane koşullarında uygulanması gerekmektedir.
  • Ameliyatlı tedavi yöntemi uygulandığında bu tedavinin uygulandığı kişilerde kesik ve dikiş izleri şeklinde izler kalmaktadır.
  • Ameliyatlı tedavi yöntemini tercih ettiğiniz zaman, astanede yatmanız ve bir süre istirahat etmeniz gerekmektedir.
  • Ameliyatlı yöntemde, kişinin genel anestezi altında olması gerekir. Yaş sınırı ve eşlik eden hastalıklar önem arz etmektedir.

Profesyonel Ellerde Ameliyatsız, Dikişsiz, Bıçaksız Varis Tedavisi ile Sağlığınıza Kavuşun!

Kliniğimiz VARİS BURSA TEDAVİ MERKEZİMİZDE ameliyatsız varis tedavi tekniği ile konforlu, rahat, estetik ve kaliteli tedavi hizmeti sunulmaktadır.

HEMEN RANDEVU ALIN,
VARİSLERİNİZDEN KURTULUN!


VARİS SKLEROTERAPİ TEDAVİSİ

Varis skleroterapi tedavisiyle amaç, bacak içerisindeki varislere çok ince iğneler aracılığıyla sklerozan madde enjekte edilerek varisli damarların işlevsiz hale getirip varislerin yok edilmesidir. Varis Skleroterapi Tedavisi, muayenehane veya poliklinik koşullarında yapılmaktadır.

Her seansta belli bir alan yapılmakta ve belirli aralıklarla hasta çağırılarak varis tedavi süreci tamamlanmaktadır. Hasta işlem sonrasında yürüyerek evine rahatlıkla gidebilmekte ve araç kullanabilmektedir.

Varis Tedavisi: Mikroskleroterapi

Varis Tedavisinde Mikroskleroterapi yöntemi, kılcal çok küçük varis tipleri için tercih edilen bir tekniktir. Küçük kılcal damarlar bu şekilde zedelenir ve sorun ortadan kalkar.

Sonuç olarak, Bursa Varis Tedavi Merkezimizde başarıyla uygulanan tekniklerden skleroterapi yöntemi, varislerin tedavisinde tüm dünyada en sık uygulanan ve en başarılı olan bir yöntemdir.

Varis Tedavisinde Skleroterapi yöntemi çok dikkatli, özenli ve sabırlı bir şekilde uygulanırsa yan etkisi son derece az olan çok başarılı bir tedavi yöntemidir.

Varislerinizi ciddiye alın!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Varis tedavisinde doğru adres!

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

bizi arayın

VARİS TEDAVİSİNDE KÖPÜK SKLEROTERAPİ

Varis tedavisinde köpük ile yapılan skleroterapiye halk arasında verilen isimdir. Varis tedavisinde köpük skleroterapisi, kliniğimizde hem büyük hem de orta ve kılcal varislerin tedavisinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Skleroterapi madde bu yöntemde hava ile reaksiyona sokularak yapılan işlemdir.

Halk arasında, “iğne tedavisi” ve son yıllarda popülerleşen ismiyle “köpük tedavisi” olarak da bilinir.

Varis Tedavisinde Skleroterapi yöntemi, basit olarak, varislerin içine onları tahrip eden bazı ilaçların enjekte edilmesidir. Tahrip olan varisler, tıpkı bir yaranın iyileşmesi gibi, vücut tarafından zamanla tamamen ortadan kaldırılır.

Kılcal varisler çok ince olduklarından, özel ışıklı büyüteçler altında çok ince iğnelerle skleroterapi yapılmalıdır.

Varis tedavisinde köpükle yapılan skleroterapi, sıvı ile yapılan skleroterapiye göre, 3-4 kat daha fazla etkilidir.

Varis köpük tedavisi için randevu alın.

SORU-CEVAP

Call Now ButtonRandevu Al
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi