bilgi

VARİS TEDAVİSİ

Varis Tedavisi, ameliyatsız modern yöntemlerle başarılı olarak kliniğimizde yapılmaktadır.

Varisler büyük, orta ve kılcal olarak üçe ayrılır. Varisin boyutu, tipi ve yaygınlığına göre modern ve çağdaş bilimsel yöntemlerle varis tedavisi kliniğimizde başarılı olarak yapılmaktadır.

Tedavide amaç, olası komplikasyonları önlemek, şikayetleri gidermek ve kötü görünümün düzeltilmesidir.

Varis bacak ağrısı, damarlarda oluşan kan pıhtısı, cilt bozukluğu, ayak bileklerinde morarma söz konusu ise en uygun varis tedavi yöntemi olarak ameliyatsız yöntem önerilecektir.

Belirtileri çok az ve fazla rahatsızlık vermiyor ise, varislerden kaynaklanan akut veya ileriki yaşamda hayat kısıtlılığına yol açan komplikasyonların önlenmesi için tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanının önerilerini alınız.

Varis kaynaklı ağrı, sızlama ya da benzer şikayetler söz konusu değilse bile, olası komplikasyonların önlenmesi ve kötü görünümden dolayı konunun uzmanı tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı tarafından tedavisi düzenlenmelidir.

Cerrahi yöntemlerle varis tedavisindeki amaç sorunlu damarın tedavi edilmesidir. Variste sorunun tedavi edilmesi herhangi bir klinik soruna neden olmamaktadır.  Kan başka damarlardan akışına devam eder.

Kozmetik ve/veya tedavi amaçlı varis tedavisi;  lazer, radyofrekans, damar içine köpüklü veya köpüksüz madde enjeksiyonu ile yapılabilmektedir.

 

Köpükle Varis Tedavisi

Varis bir toplar damar hastalığı olup bu hastalık toplardamarlar içinde bulunan kan akış yönünü belirleyen kapakçıkların bozulmasından kaynaklanır. Sağlıklı kapakçıklar kanın tek yönlü olarak kalbe doğru akışına izin verirken varis hastalarında ise durum böyle olmamaktadır. Damar çapı genişlediği için kapakçıklar görevini tam olarak yapamamakta ve kanın geri kaçması önlenememektedir.  Halk tarafından köpükle varis tedavisi tabiri ilk duyulduğunda bacak/ayak üzerine bir köpük maddesi sıkılarak yüzeysel tedavi yapıldığına inanılsa da durum böyle değildir. Skleroterapi adı verilen bir tedavi ile özel olarak elde edilen bir ilaç ince bir iğne ile uygun damara çok enjekte edilmektedir. Söz konusu ilacın elde edilişi ve hazırlanışı esnasında oluşan kısa süreli köpük görüntüsünden dolayı böyle bir isim yayılmış olabileceğini düşünsek de bu tedavi yöntemine aslında köpükle varis tedavisi demek pek doğru olmayacaktır.

Venöz Yetmezlik Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Venöz yetmezlik kirli kanın bacaklarda birikmesine yol açan toplardamar kaçağı olarak adlandırılabilir. Venöz yetmezlik hem varisleri oluşturur hem de ağrı, yanma, kramp, şişme ve kaşınma gibi şikayetlere yol açar. Bu şikayetlerin giderilebilmesi ve varislerin de kalıcı olarak yok edilebilmesi için, önce venöz yetmezlik mutlaka tedavi edilmelidir.

* Yurtdışından gelen hastalarımızın da her türlü varis tedavisi kliniğimizde başarı ile tedavi edilmektedir. Özellikle Almanya, Fransa, Belçika, Bulgaristan ve Avusturya’dan gelmekte olan çok sayıda hastamız mevcuttur.

Facebook ve instagram sayfalarımızdan da konu hakkında  kapsamlı bilgiler alabilirsiniz.

Hasta Yorum ve Değerlendirmelerimizden Bazıları

Mesut EKİCİ
Mesut EKİCİ

Eşimin uzun yıllardır yaşadığı varis rahatsızlığı için araştırmamız sonunda Yunus bey e ulaştık . Yaklaşık iki aylık tedavi sonunda çok başarılı sonuç aldık. Yunus bey ve ekibini tercih ederek çok doğru bir karar verdiğimizi gördük. Yunus bey ve ekibine ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Ömer Çığırtaş
Ömer Çığırtaş

Çok memnun kaldık , varis tedavisi için gitmiştik. Doktor bey ve çalışanlar çok ilgili ve güleryüzlüydüler. Tavsiye ederim.

Abdullah Kaçar
Abdullah Kaçar

Dr Yunus Keser Hocam varis tedavisinde bir numara kendisine çok teşekkür ederim

Meltem Fidan
Meltem Fidan

Yunus bey varis tedavisinde oldukça başarılı işini titizlikle ve duyarlılıkla yapan nadir hekimlerden. Varisi olan herkese tavsiye ediyorum.

Zülkif Yılmaz
Zülkif Yılmaz

Varislerlmden kurtardınız beni Allah razı olsun varisi olanlara kesinlikle tavsiye ederim

EmirReha Gümülügil
EmirReha Gümülügil

Yunus hocam işinde uzman tüm ön yargılarınızı bırakarak gönül rahatlığı ile gidebilirseniz. Uzun yıllar parmak büyüklüğünde varislerim vardı artık kurtuldum. Hocamız bıkmadan her seferinde ilk seansmış gibi özenli ve titiz bir şekilde uygulama yaptı fazla fazla çaba ve emek harcadı Allah razı olsun

    Yurtiçi İletişim Hattı
   Yurtdışı WhatsApp İletişim Hattı

AMELİYATSIZ VE AMELİYATLI VARİS TEDAVİSİ ARASINDAKİ FARKLAR

AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİSİ

  • Ameliyatsız varis tedavisi hijyenik klinik ortamda, sağlıklı ve rahat bir şekilde uygulanabilmektedir.
  • Bu yöntem uygulandığı zaman, kişide müdahale ile ilgili herhangi bir iz kalmaz.
  • Bu tedavi yöntemi uygulandığı takdirde, aynı gün içerisinde hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Tedavide gerek bölgesel veya genel anestezi gerekmemektedir
  • Varislerin tedavi edilmesinde ameliyatsız tekniğin herhangi bir sınırlaması bulunmamaktadır.
  • Şeker ve hipertansiyon gibi rahatsızlıklara sahip olmanız, ameliyatsız yöntemlerin uygulanmasını engellememektedir.

AMELİYAT İLE VARİS TEDAVİSİ

  • Ameliyathane koşullarında uygulanması gerekmektedir.
  • Uygulandığında bu tedavinin uygulandığı kişilerde kesik ve dikiş izleri şeklinde izler kalmaktadır.
  • Hastanede yatmanız ve bir süre istirahat etmeniz gerekmektedir.
  • Ameliyatlı yöntemde, kişinin genel anestezi altında olması gerekir. Yaş sınırı ve eşlik eden hastalıklar önem arz etmektedir.

Varis Tedavisinde Sülük ve Hacamat Tedavisi

Sülükle Varis Tedavisi Olur mu?

Varis bir toplardamar hastalığı olup özellikle bacaklarda görülmesine rağmen, venöz sistemin olabildiği tüm organ ve yapılarda görülebilmektedir. Son gelişmeler ışığında ameliyatsız tekniklerle kliniğimizde tama yakın varis tedavisi yapılması mümkündür. Bu tedavi neticesinde hastalar varislerinden kurtulup varissiz bir yaşama kavuşabilmektedir. Ancak, sıkça sorulan ve halk arasında yaygın olarak yanlış bilinen “hacamat varislere iyi gelir mi?” & “sülük tedavisi varise iyi gelir mi?” gibi sorularla yanlış bir yönlendirme yapılabilmektedir.

Bir venöz sistem hastalığı olan varis tedavisinde sülük veya hacamat tedavisinin yeri yoktur. Hatta, varis tedavisinde sülük ve hacamat tedavisinin faydasının yanında varis hastalarının sağlığına zarar verebilme olasılığı da bulunabilmektir.

Profesyonel Ellerde Ameliyatsız, Dikişsiz, Bıçaksız Varis Tedavisi ile Sağlığınıza Kavuşun!

Kliniğimiz VARİS BURSA TEDAVİ MERKEZİMİZDE ameliyatsız varis tedavi tekniği ile konforlu, rahat, estetik ve kaliteli tedavi hizmeti sunulmaktadır.

HEMEN RANDEVU ALIN,
VARİSLERİNİZDEN KURTULUN!VARİS SKLEROTERAPİ TEDAVİSİ

Varis skleroterapi tedavisiyle amaç, bacak içerisindeki varislere çok ince iğneler aracılığıyla sklerozan madde enjekte edilerek varisli damarların işlevsiz hale getirip varislerin yok edilmesidir. Varis Skleroterapi Tedavisi, muayenehane veya poliklinik koşullarında yapılmaktadır.

Her seansta belli bir alan yapılmakta ve belirli aralıklarla hasta çağırılarak varis tedavi süreci tamamlanmaktadır. Hasta işlem sonrasında yürüyerek evine rahatlıkla gidebilmekte ve araç kullanabilmektedir.

damar içindeki kan akışının bozulması varisli bacaklar ve varis tedavisinde damarın durumu

Varis Tedavisi: Mikroskleroterapi

Mikroskleroterapi yöntemi, kılcal çok küçük varis tipleri için tercih edilen bir tekniktir. Küçük kılcal damarlar bu şekilde zedelenir ve sorun ortadan kalkar.

Sonuç olarak, Varis Tedavi Merkezimizde başarıyla uygulanan tekniklerden skleroterapi yöntemi, varislerin tedavisinde tüm dünyada en sık uygulanan ve en başarılı olan bir yöntemdir.

Skleroterapi yöntemi çok dikkatli, özenli ve sabırlı bir şekilde uygulanırsa yan etkisi son derece az olan çok başarılı bir tedavi yöntemidir.

Varislerinizi ciddiye alın!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Varis tedavisinde doğru adres!

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

bizi arayın

varis tedavi merkezi

VARİS TEDAVİSİNDE KÖPÜK SKLEROTERAPİ

Köpük ile yapılan skleroterapiye halk arasında verilen isimdir. Varis tedavisinde köpük skleroterapisi, kliniğimizde hem büyük hem de orta ve kılcal varislerin tedavisinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Skleroterapi madde bu yöntemde hava ile reaksiyona sokularak yapılan işlemdir.

Halk arasında, “iğne tedavisi” ve son yıllarda popülerleşen ismiyle “köpük tedavisi” olarak da bilinir.

Skleroterapi, basit olarak, varislerin içine onları tahrip eden bazı ilaçların enjekte edilmesidir. Tahrip olan varisler, tıpkı bir yaranın iyileşmesi gibi, vücut tarafından zamanla tamamen ortadan kaldırılır.

Kılcal varisler çok ince olduklarından, özel ışıklı büyüteçler altında çok ince iğnelerle skleroterapi yapılmalıdır.

Köpükle yapılan skleroterapi, sıvı ile yapılan skleroterapiye göre, 3-4 kat daha fazla etkilidir.

Varis köpük tedavisi için randevu alın.

Varis tedavileri hakkında bir sonraki konularımızı inceleyebilirsiniz.

Kılcal Varis Tedavisi

Yüzde Kılcal Damar Tedavisi

Varis Ülseri Tedavisi

Vulvar Genital Varis Tedavisi

varis bursa

kılcal varis

Op. Dr. Yunus Keser Yılmaz

SORU-CEVAP

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi