bilgi

VARİS BACAK ÜLSERİ TEDAVİSİ

varis ülseri tedavisi, ayak kısmında yer alan varis yarası

Varis Ülseri Tedavisi: Varis Ülseri denilen yaralar, ileri derecede venöz yetmezliği bulunan varis hastalarında özellikle ayak bileği iç kısmında oluşan cilt ve cilt altı doku kaybıdır. Ayak bileklerinde artan ödem dediğimiz şişliğin sebebi toplardamarların kalbe taşıyamadığı kanın serum kısmının ekstravazasyon dediğimiz damar dışına sızmasıdır. Eşlik eden bacak kas pompası bozukluğu ve gelişen kronik venöz yetmezlik, venöz sistemde basınç artışına neden olur.

Artan kapiller basınç artışı serumla beraber eritrosit sızması ve hemosiderin pigmenti etkisiyle cilt kahverengi-kırmızımsı bir renk alır. ilerleyen dönemde staz dermatiti denilen egzema ve lipodermatosklerozis benzeri cilt değişiklikleri gelişir.

Venöz yetmezliğin ileri aşamasında ise özellikle iç malleol denilen bilek kemiği bölgesinde iyileşmeyen venöz ülserlerli cilt yaraları gelişir. Tedavisinde¸ venöz yetmezliğe yönelik tedavi başlanması , ozon tedavis, PRP, CGF kök hücre, hiperbarik oksijen tedavisi uygulanır.

Instagram hesabımızı takip ederek bizden haberdar olabilirsiniz.

Varis tedavisinde doğru adres!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

Op.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı


SORU-CEVAP

ArabicEnglishGermanPersianRussianTurkish
Bizi Arayın
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi