bilgi

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

kilcal-varis.png

Çoğunlukla çatlamış kılcal damarlar cilt yüzeyine yakın, aşırı genişleme sonucu kırılan küçük kan damarlarıdır. Yüzde, çoğunlukla burun kenarları, yanaklar ve çene gibi yüzün belirli bölgelerinde görülür.

Yüzdeki kılcal damar şikayeti çok yaygındır ve toplumda görülme sıklığı yaklaşık %15 civarındadır.  Çocuklarda  %2 oranında kılcal damar şikayeti bulunmaktadır. Genellikle açık tenli insanlarda ortaya çıkmaktadır. Yüz bölgesinde, kılcal damar şikayetleri 0,1-1 mm çaplı ince damarların artışı şeklinde ortaya çıkabilir. Bazen de cilt beni görünümünde kılcal damar genişlemesi şeklinde görülebilir.

En Sık Görülen Kılcal Damar Hastalıkları

Kılcal damar hastalıkları rozase ve şarap lekesi olarak da görülebilir.

Şarap Lekesi:

Portwine Stain” olarak da bilinen bu rahatsızlık genellikle doğumdan hemen sonra ortaya çıkmaktadır. Başlangıçta pembe renkte olan sonradan ise koyu kırmızı ve mor renk alan bu rahatsızlık özellikle yüz bölgesinde olduğunda kişiyi oldukça rahatsız edebilir. Beraberinde sosyal problemlere neden olabilir. Yaptığımız tedavi büyük orana olumlu sonuç vermektedir.

Rozase (Gül Hastalığı): 

Halk arasında gül hastalığı olarak bilinen rozase, kılcal damarların çoğalıp genişlemesi ve bunun sonucunda cildin üst bölgesinde koyu kızarıklık şeklini almasıyla kendini belli eden hastalıktır. Dışarıdan bakıldığında direkt fark edildiği için kişinin özgüveninin düşmesine neden olabilir. Gül hastalığı da diğer kılcal damar rahatsızlıkları gibi  tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Kılcal Damar Çatmalarının Nedenleri Nelerdir?

Yüzünüzdeki cilt çok hassastır; aşırı agresif ovalama veya pul pul dökülme gibi herhangi bir travma kılcal damar çatlamalarına neden olabilir.

Kılcal damar çatlamaları ayrıca güneş hasarı veya hamilelik gibi durumlardan da kaynaklanabilir. Cildin daha belirgin görünmesine neden olan inceltme nedeniyle, yaşlandıkça da ortaya çıkarlar.

Bursa’daki Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz kılcal damar tedavisi  olumlu sonuç vermekte, hastalarımızın yüzü gülmektedir.

HEMEN RANDEVU ALIN!

BURSA VARİS TEDAVİ MERKEZİ

İletişim ve randevu için:

0224 249 44 41

0541 207 22 95


4 comments

 • Deniz

  24 Mayıs 2022 at 17:13

  Sağ yanağımda kızımın bebekken tırnaklamasından nedeniyle oluşan nokta şeklinde kırmızı bir kılcal damar çatlağı var. Tedavisi ve ücreti hakkında bilgi alabilir miyim?

  Reply

  • Opr.Dr.Yunus Keser Yılmaz

   13 Haziran 2022 at 14:41

   Merhaba, e-posta adresinize bilgilendirme e-maili gönderilmiştir.

   Reply

 • SERAP KÖSE

  21 Temmuz 2022 at 02:38

  Merhaba bacaklarımda yoğun olarak kılcal damar çatlaması var ve bileklerime kadar inmiş durumda tedavi yöntemleri nelerdir ve kesin çözüm oluyormu genel olarak fiyat alabilirmiyim lütfen

  Reply

 • Site Yönetici

  22 Temmuz 2022 at 18:39

  Merhaba, Serap Hanım geçmiş olsun. Kılcal damar varisleri dahil tüm varis çeşitlerini başarılı olarak tedavi etmekteyiz. İletişim ve randevu için 05412072295 klinik iletişim numaramızı aramanızda ilgili asistanımız sizlere yardımcı olacaktır. İyi ve sağlıklı günler dileriz.

  Reply

SORU-CEVAP


Randevu Al
Copyright 2018. Bursa Varis Tedavi Merkezi. Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ.
UYARI: Sitedeki içerik telif hakları kapsamında korunmakta olup izinsiz kopyalanamaz. Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıya bilgi vermek ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla
yazılmış olup doktor tavsiyesi yerine geçmez. Bu bilgilerin kişilere uygunluğu hekim kontrolü ve muayenesini gerektirir. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması
veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Bursa Varis Tedavi Merkezi